Models of cooperation with devspower

DevsPower is an agency of talented designers and programmers that designs, develops and implements web applications and products for startups and companies. Unlike teams from large agencies, we will treat your project as our own. In today's post, we will thoroughly analyze the three models of cooperation with us along with the settlement methods and explain which model is the best depending on the order.
DevsPower

19th October 2022

Stosujemy trzy najbardziej popularne modele rozliczeń za projekt. :

  • Fixed price - czyli rozliczenie po cenie z góry ustalonej za wykonanie części lub całości zlecenia

  • Time & material - czyli rozliczenie według liczby faktycznie przepracowanych godzin i wykorzystanego materiału

  • Dedykowany zespół - czyli w rzeczywistości połączenie dwóch pierwszych rozwiązań, kiedy tworzymy taki zespół pod konkretny projekt.

Fixed Price

Głównym założeniem tego modelu jest utrzymanie budżetu określonego przez klienta na z góry określonym poziomie. Jeszcze przed rozpoczęciem współpracy dokładnie analizujemy i szacujemy koszty realizacji projektu przez wzgląd na to, czego oczekuje klient.

Wady i zalety

Przy modelu Fixed Price zleceniodawca wspólnie z nami ustala na początku współpracy listę zadań do zrobienia oraz określa czas, w którym praca ma zostać wykonana. Zaletą tego modelu jest to, że już na początku klient wie, ile będzie go kosztował dany projekt. Przy dużych zleceniach może się okazać, że w trakcie realizacji należy dokonać znaczących zmian, co może znacznie wydłużyć czas pracy. Wszelkie większe zmiany wymagają oddzielnych wycen, co może zwiększyć koszty. Dlatego też model Fixed Price zalecany jest przy małych oraz średnich projektach.

Time & Materials

W modelu Time & Materials zleceniodawca płaci tylko za pracę, która została faktycznie wykonana. Aktualny stan projektu jest regularnie przedstawiany klientowi, dzięki czemu ten ma możliwość kontroli nad projektem. Różnica pomiędzy Fixed Price a Time & Materials polega na tym, że w przypadku tego pierwszego modelu płacimy z góry za projekt, zaś w przypadku drugiego – tylko za wykonaną pracę.

Jest to typ umowy, który jest wyjątkowo elastyczny, ponieważ dopuszcza wdrażanie zmian podczas trwania umowy. Jest to typ umowy, który określa wysokości zapłaty za wykonane prace w stosunku do czasu jej trwania oraz wartości wykorzystanych narzędzi. Klient jest na bieżąco informowany o postępach. Dzięki temu ma możliwość weryfikacji stanu projektu i wprowadzania ewentualnych zmian.

Wady i zalety

Dużą zaletą Time & Materials jest to, że model ten jest zdecydowanie tańszy niż Fixed Price. Klient płaci zawsze za faktyczną pracę - kierownika projektu, analityka oraz programisty.

W trakcie trwania projektu klient na bieżąco decyduje co chce wdrożyć oraz jakie zmiany należy wprowadzić.

To także lepsza propozycja dla osób, które nie do końca wiedzą jak ma wyglądać ich aplikacja, strona lub sklep internetowy.

Dedykowany zespół

Model ten jest najlepszym wyborem zarówno dla firm o ugruntowanej pozycji, jak i rozwijających się startupów, ponieważ jest przejrzysty i skuteczny.

Dzięki temu rozwiązaniu szybko pozyskasz zespół do rozwiązania konkretnego problemu. Nie będzie konieczny proces rekrutacyjny oraz utrzymywanie procesów HR dla tych pracowników.

Dedykowany zespół programistyczny to długoterminowy model współpracy z naszym zespołem programistycznym. Korzystanie z takiego zespołu to duża elastyczność. Wielkość zespołu oraz jego członków można swobodnie dopasować zależnie od etapu projektu. Dla przykładu, zwiększając zespół w fazach rozwoju, a zmniejszając w fazach utrzymania systemów.

Jeśli zdecydujesz się na współpracę z dedykowanym zespołem programistów, będziesz pracować z grupą profesjonalistów, którzy zostali starannie wybrani, aby spełnić cele Twojej firmy.

Podsumowanie.

Każdy z przedstawionych powyżej modeli współpracy jest dobry. Jednakże metoda rozliczeń powinna być wybrana wedle tego, czego dokładnie potrzebujemy. W przypadku małych projektów, w których już na starcie wiadomo co trzeba zrobić oraz w jakim czasie wszystko musi zostać zrealizowane, polecany model to fixed price. Time & Materials zalecany jest osobom, które wiedzą co chcą osiągnąć, ale nie mają jasno określonych działań niezbędnych do zrealizowania celu. Dedykowany zespół to rozwiązanie dla dużych projektów, w których ważna jest elastyczność.

Newsletter

Sign up to the Newsletter to gain access to the latest information

Enter your first and last name
Enter your email address

© DevsPower. 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone

When you visit or interact with our sites, services or tools, we or our authorized service providers may use cookies to store information to help provide you with a better, faster and safer experience and for marketing purposes